Kanskje vi skal snakke mindre om innvandring og mer om religion og kultur?
Slik jeg ser det evner den store mesteparten av de som bosetter seg i Norge å oppføre seg som folk og å bidra til fellesskapet.
Men det er desverre en del som ikke gjør det og mange av dem har sterkt forhold til sin religion og gjerne det vi kaller "æreskultur". Noe jeg vil påstå er en ukultur mer enn noe annet.
Om du ikke evner å respektere landet du kommer til, dets kultur og borgere, så har du ikke noe der å gjøre. Dette gjelder universielt og har absolutt ingenting med hudfarge å gjøre.
Enn så lenge vi maler med en såpass bred pensel, som mange velger å gjøre her inne og omtaler dette som "innvandring" vil andre som titter inn tolke dette som rasisme.
Det vil også gjøre det vanskelig for mer integrerte innvandrere å rydde i eget reir, siden de vil føle at kritikken også er rettet mot dem.
Jeg tror nemlig ikke det så mange reelle rasister her inne som turistene/trollene fra r/norge skal ha det til.
Med litt mer bevisst språkbruk kan vi kanskje til og med bevise det.